پنج نکته برای نگهداری از کولر گازی در فصول سرد چاپ
4 آبان 98 - 00:00  | 1602 بازدید

 

 

 

چگونه از کولر گازی خود نگهداری کنیم.

نوشته شده در جهان کولر

 

 

   سیستم تهویه مطبوع شما یکی از مهمترین و همچنین گرانترین خرید هایی است که برای خانه خود انجام می دهید. به همین دلیل، انجام اقدامات تامین و نگهداری، هرچند کوچک، برای محافظت از کولر گازی شما در فصول سرد و آغاز فصول گرم، که کارکردش بیشتر می شود، بسیار مهم است.

 

پنج نکته برای نگهداری از کولر گازی در فصول سرد

   خوشبختانه، برای اینکه از کولر گازی خودتان به خوبی نگهداری کنید روشهای زیادی وجود دارد. جالب تر اینکه این روش ها هم آسان و هم تقریبا بی هزینه هستند، حتی اگر فنی کار نباشید. پس به خواندن این مقاله ادامه دهید تا پنج روش ساده برای حفظ کولر گازی خود را یاد بگیرید.

 

 

  1. حداقل سالی یکبار فیلتر هوای خود را تمیز کنید.

   تمیز کردن مرتب فیلتر هوا در سیستم کولر گازی شما بهترین کاری است که می توانید برای حفظ جریان هوای کولر انجام دهید. خوشبختانه ، این کار بسیار ساده ست و تنها در چند دقیقه می توان آنرا انجام داد. برای اینکار کافیست دریچه پنل کولر را (در قسمت داخلی در اتاق) با احتیاط باز کرده و فیلتر را جدا کنید و سپس آنرا با فشار کم آب شسته و خشک نمائید و مجددا در جای خود قرار دهید.

فیلتر هوا

 

   فیلتر هوا برای جلوگیری از ورود ذراتی مانند گرد و غبار و خاک و... به اتاقهای خانه شما می باشد، اما یک فیلتر هوا تنها در صورت تمیز بودن و عدم آلودگی می تواند کارآمد عمل کند. هنگامی که فیلترهای هوا بیش از حد کثیف اند، نه تنها فشار اضافی روی کولر گازی شما وارد می کند، بلکه می توانند کیفیت هوای خانه شما را نیز نامطبوع سازد.

 

   دوره ی زمانی تمییز کردنش نیز بسته به محیطی کولر گازی شما در آن قرار دارد می باشد. اگر در مکانی هستید که آلودگی محیط بیشتر است این دوره را در مدت زمان هایی کوتاه تر انجام دهید.

 

 

  1. کویل ها را تمیز نگه دارید.

کویل

   کویل ها یکی از قسمت های مهم در کولر گازی شماست؛ که به کمک مبرد، گرما را جذب کرده و خانه شما را خنک کند. با گذشت زمان، سیم پیچ ها با گرد و خاک موجود در هوا عایق شده که این اتفاق باعث کاهش میزان گرمای جذب شده توسط کولر گازی می شوند. در نتیجه، سیستم تهویه مطبوع شما باید برای خنک کردن سخت تر و سخت تر کار کند. پس برای جلوگیری از فشار بی رویه به کولرگازی تان حتما کویل ها را تمیز نگه دارید.

 

   روش های زیادی برای انجام این کار وجود دارد، اما توصیه می کنیم با پاکسازی نواحی بیرونی واحد کندانسور از گرد و خاک شروع کنید.

 

 

 


جهان کولر  -   5 سال گارانتی، 10 سال خدمات پس از فروش


 

 

  1. بررسی پره ها

فنس، پره

   در هر سیستم تهویه مطبوع یک کندانسور و تبخیر کننده وجود دارد که هرکدام دارای پره هایی هستند. با گذشت زمان، این پره ها ممکن است خم شوند و مانع جریان کافی هوا شوند. برای اینکه کارکرد کولر گازی تان به طور مؤثر انجام شود، به طور مرتب پره ها را بررسی کنید تا مطمئن شوید که خم نشده باشند و اگر متوجه خم شدگی شدید، می توانید از یک شانه برای صاف کردن آنها استفاده کنید. این کار را با دقت و حوصله انجام دهید و یا با یک تکنسین تماس بگیرید.

 

 

 

 

  1. لوله ی آب را تخلیه کنید

درین

   تخلیه میعانات بخشی جدایی ناپذیر از هر سیستم تهویه مطبوع است. زیرا اجازه می دهد تا میعان ایجاد شده در داخل سیستم تخلیه شود. با گذشت زمان، لوله تخلیه آب ممکن با گرد و غبار و اشیاء خارجی مسدود شود، که در نتیجه مانع تخلیه کامل آن می شود.

 

   برای اطمینان از عملکرد مؤثر کولر گازی تان، لوله را به طور دوره ای بررسی کنید تا مطمئن شوید زهکشی میعانات به درستی انجام می شود و اگر متوجه شدید آب به درستی تخلیه نمی شود، انسداد را برطرف کنید. برای اینکار می توانید در زمان خاموش بودن کولرگازی از یک دستگاه برای مکیدن هوای داخل لوله استفاده کنید تا اجسام مسدود کننده از آن خارج شوند.

 

 

  1. بصورت دوره ای از بازدید یک تکنیسین استفاده کنید

   در بین دغدغه های زندگی، کار و سایر مسئولیتهای روزانه، لابد آخرین نگرانی تان، مراقبت از کولر گازی است. در جهان کولر، ما می دانیم که شما به اندازه کافی گرفتار هستید! پس به همین دلیل ما خدمات تعمیر و نگهداری با کیفیت را برای سیستم های تهویه مطبوع شما ارائه می دهیم.

 

   هنگامی که یک قرار انجام سرویس کولر گازی هماهنگ می شود، تعمیر و نگهداری از کولر گازی شما توسط یکی از تکنسین های آموزش دیده ما انجام می شود و کل عملکرد کولر گازی شما مورد بازرسی و تنظیم قرار می گیرد و از کارکرد آن در سطوح بهینه اطمینان حاصل می گردد. این یک راه خوب و پیشگیرانه برای محافظت از دستگاه و آسایش خانه شما است.

 

 

می خواهید یک قرار سرویس را هماهنگ کنید؟ با ما تماس بگیرید تا بهترین سرویس کاران محلی جهت مراجعه به شما معرفی و هماهنگ شوند.

 

 

در بخش مقالات ما مطالب بیشتری هم هست!


 

Ξ  آشنایی با انواع کولرهای گازی

Ξ  از بین بردن زردی کولر گازی

  Ξ  درباره کمپرسور کولرگازی ها بیشتر بدانیم

 

نظر شما:

security code