از بین بردن زردی کولر گازی (اسپلیت) چاپ
22 مهر 97 - 00:00  | 9158 بازدید

 

 

 

 

زرد شدن کولر گازی

 

شاید شما هم متوجه شده باشید که پنل های سفید رنگ کولر گازی پس از مدتی کم کم زرد رنگ شده و هر چند عملکرد دستگاه مختل نمی گردد اما باعث می شود دستگاه نازیبا و قدیمی جلوه دهد. قرار گرفتن دستگاه بمدت طولانی در معرض آفتاب، دود، چربی و سایر بخارات آشپزخانه از علت های اصلی این اتفاق بوده و گاهی نیز جنس پلاستیک بکار رفته در پنل نامناسب می باشد. اما این اتفاق با پیشرفت تکنولوژی و استفاده از روکش های خاصی که در اینگونه موارد بکار می رود در برند ها قدیمی کولر گازی (Trust, Panasonic) و مدل های جدیدشان مشاهده نمی شود.

کولر گازی پاناسونیک

برای از بین بردن این لکه ها محلولی از نصف پیمانه سفیدکننده، نصف پیمانه جوش شیرین و چهار پیمانه آب گرم درست کنید و با اسفنج بر روی سطوح مورد نظر بکشید و اجازه دهید محلول روی لکه ها بماند (یا درون محلول خیس بخورد).

 

(در هنگام کار با سفید کننده ها از دستکش استفاده کنید)

پس از ده دقیقه دستگاه را شسته یا با پارچه و آب آنرا کاملا تمیز کنید و در معرض هوا قرار دهید تا خشک شود. اگر از نتیجه کار راضی نیستید مراحل را تکرار کنید و میزان سفید کننده و جوش شیرین را نسبت به آب افزایش دهید (آب اکسیژنه نیز به سفید شدن قسمت های زرد کمک می کند).

بعنوان آخرین راه کار می توانید پنل کولر گازی خود را رنگ کنید که این کار را نقاش های اتومبیل با هزینه ای اندک برای شما انجام خواهند داد و مثل روز اول نو می شود.

 

happy face

نگهداری از کویل ها در کولر گازی

نظر شما:

security code